מגמת מוזיקה

מנהל מגמת המוזיקה ורכז המסלול הקלאסי והעכשווי ט'-י"ב - גל זיו

רכז מגמת הג'אז ט'-י"ב - יצחקי פרנקו

רכזת מגמת המוזיקה ז'-ח' - נירה כהן-סירקיס

 
33742934828_5490ebfe64_o.jpg

חזון המגמה

מגמת המוזיקה בתיכון א' לאמנויות משמשת כמסגרת לימודית בה יוכלו תלמידי מוזיקה להתפתח כמוזיקאים צעירים, להעמיק את ידיעותיהם, להכיר היטב את עולם המוזיקה, ולעסוק בפעילות מוזיקלית מגוונת.


במגמה שלושה מסלולים: קלאסי, עכשווי, וג'אז. חלק ממקצועות הליבה נלמדים ביחד, וחלק מהשיעורים בהתאם להכשרה הספציפית במסלול. 
למגמה תכנית לימודים ייחודית מאושרת על ידי משרד החינוך. התלמידים נבחנים בבחינות בגרות פנימיות המזכות אותן ב 5 יחידות בגרות. כמו כן, ניתן לגשת לרסיטל ביצוע חיצוני דרך בית הספר, המזכה ב 5 יחידות בגרות נוספות. 


בין הנושאים הנלמדים במגמה: תיאוריה של המוזיקה, הרמוניה, עיבוד, פיתוח שמיעה, אלתור, הפקה באולפן ועוד. כמו כן כל התלמידים משתתפים בהרכבים שונים ומגוונים: הרכבי קאמריים, הרכבי ג'אז, אנסמבל כלי גדול, אנסמבל קולי, הרכבי רוק ופופ, הרכב קולי עכשווי, הרכב ג'אז ווקלי, וביג בנד. במשך השנה התלמידים משתתפים בכיתות אמן והעשרות שונות. 


אנו רואים חשיבות בפעילות מוזיקלית ככלי חינוכי והתלמידים משתתפים בפרויקטים חיצוניים שונים, משלחות לחו"ל, ושיתופי פעולה עם מוסדות וגופים שונים. תלמידי המגמה מנגנים בהזדמנויות שונות ורבות באירועים והופעות בבית הספר ומחוצה לו, בשיתוף פעולה עם הקהילה.
בנוסף על היות המגמה בית לחוויות מהנות, ומקום מפגש עם מוזיקאים צעירים אחרים, מכינים הלימודים במגמה את התלמידים להשתלבות בהמשך בעולם המוזיקה, אם בלימודים גבוהים או השתתפות פעילה בעולם המוזיקה המקצועי. 


אנו מאמינים בחשיבות של טיפוח היצירתיות ואהבה למוזיקה, עבודה מעמיקה ואיכותית, חשיפת התלמידים לעולם האמנות והתרבות, והקניית כלים להתפחות מקצועית. אנו רואים חשיבות במיצוי הפוטנציאל האישי של כל תלמיד והתקדמותו האמנותית. בד בבד עם טיפוח המצויינות, אנו שמים דגש במגמה על אוירה תומכת ומפרגנת, יזמות,שיתוף ותמיכה.
צוות מורי המגמה הם כולם מורים בכירים, בעלי ניסיון חינוכי רב, ומעורבים בעשיה מוזיקלית מקצועית מחוץ לכתלי בית הספר.


מגמת המוזיקה פועלת גם בחטיבת הביניים בכיתות ז' וח'. בחטיבה לומדים התלמידים הצעירים את יסודות המוזיקה, מפתחים את המיומנויות המוזיקליות השונות, ומשתתפים בהרכבים. 

ראשי- מגמת המוזיקה
--------------------
חזון המגמה
--------------------
מסלולי המגמה
--------------------
תכנית הלימודים
--------------------
הפקות ופרויקטים
--------------------
צוות המגמה
--------------------
בוגרינו
--------------------
תנאי קבלה